NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ERZURUM, SAMSUN, TRABZON VE VAN ŞUBELERİ OLARAK ORTAKLAŞA DÜZENLENEN ÖRGÜTLENME ÇALIŞTAYI`NIN ERZURUM OTURUMUNU GERÇEKLEŞTİRDİK ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

14 AĞUSTOS 2018, SALI   

28

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ERZURUM, SAMSUN, TRABZON VE VAN ŞUBELERİ OLARAK ORTAKLAŞA DÜZENLENEN ÖRGÜTLENME ÇALIŞTAYI`NIN ERZURUM OTURUMUNU GERÇEKLEŞTİRDİK

    Yayına Giriş Tarihi: 08.05.2017   Güncellenme Zamanı: 09.05.2017 10:19:50  Yayınlayan Birim: TRABZON ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 08.05.2017 17:02:05

İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum, Samsun, Trabzon ve Van Şubeleri olarak ortaklaşa düzenlenen Örgütlenme Çalıştayı`nın Erzurum oturumunu gerçekleştirdik.

Palan Otel`de gerçekleştirilen çalıştaya İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, II.Başkan Şükrü Erdem, Sekreter Üye Hüseyin Kaya, Sayman Üye Cem Oğuz, Yönetim Kurulu Üyeleri Cihat Mazmanoğlu, Necati Atıcı, Danışma Kurulu Divan Başkanı Hatice Ülkü Özer, İMO Trabzon, Erzurum, Samsun, Van, Ankara, Tekirdağ, Gaziantep, Manisa, Muğla, Sakarya Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, üyelerimiz ve genç-İMO üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Erzurum Şube Başkanı İlhan TOHUMCU, "Çalıştay`ın arka planında, ortak şubelerle beraber çalışmış olmanın meyvelerini almayı ümit ettiğini" söyledi.

İMO Samsun Şube Başkanı Cevat Öncü ise konuşmasında "Bizi bir araya getiren şüphesiz İMO`ya olan bağlılığımızdır. Burada bulunmaktan maksat biz ve İMO için en iyisini istemektir." dedi.

İMO Trabzon Şube Başkanı Mustafa Yaylalı konuşmasında "İMO`nun üyeleri arasında temel bir aidiyet sorunu vardır. Bunu aşmanın bir çok yolu bulunabilir. Çalıştayın amacı da bu sorunların tespit edilerek giderilmesidir." dedi.

İMO Van Şube Başkanı Kamuran Turgut konuşmasında; "Üyelerimizin, işsizlik, haksız rekabet koşulları, iş sağlığı ve güvenliğinin olmadığı şartlarda çalışmak gibi birçok sorunu bulunduğunu belirterek nasıl örgütleneceğiz? sorusunun cevabını aldığımız bir çalıştay olmasını ümit ediyorum" dedi.

İMO Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe konuşmalarında; " İnşaat Mühendisleri Odası`nın 1954 yılında, "Haksız rekabeti ortadan kaldırmak, halkın yararına olan çalışmaları yapmak ve meslektaşlar arasındaki dayanışmayı sağlamak" gibi bir tanımla kurulduğunu, bugün maalesef bu tanımın gerisine düşmüş bulunuyoruz. Eğitim açısından da sorunların var olduğunu örneğin her yıl 12.000 (onikibin) in üzerinde öğrenci kayıt yaptırdı. Fiziki şartları yetersiz, eğitim kadrosu olmayan bölümlerden inşaat mühendisleri mezun olmakta. Bu sürdürülebilir bir durum değildir. Çağımız değişim ve gelişim çağıdır ve değişim ve gelişimimiz yetersizdir. Bu çalıştaylardan bizi bu durumdan çıkaracak çareler bulacağımızı ümit ediyorum." dedi.

Açılış konuşmalarından sonra çalıştaya katılım sağlayan inşaat mühendisleri ve öğrenciler, konu başlıklarına göre oluşturulan 8 masada, örgütlenme adına İMO yapılanma ve misyonundaki uygulamalar hakkında görüş alış verişinde bulunarak oluşturulan tüm sorun ve çözüm önerilerini paylaştılar. Daha sonra her masanın belirlediği başlıklardan öne çıkarılması düşünülen 5 maddesi için oylama yapıldı. Öğleden sonraki genel oturumda her bir görüş teker teker okundu. Görüşlerin okunmasının ardından serbest kürsü yapılarak katılımcılara söz hakkı verildi.

Yapılan bu çalıştayda öne çıkan düşünceler son çalıştayda kitapçık haline getirilerek üyelerimizle paylaşılacak ve İMO Genel Kuruluna taşınacak.

Tüm süreçlere katılan meslektaşlarımıza şube olarak teşekkür ediyoruz.


Okunma Sayısı: 96

Trabzon Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır