NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ BASIN AÇIKLAMASI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 MAYIS 2018, CUMARTESİ   

10

BASIN AÇIKLAMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 15.07.2017   Güncellenme Zamanı: 15.07.2017 14:58:15  Yayınlayan Birim: TRABZON ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 15.07.2017 14:58:05

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI TRABZO ŞUBESİNDEN BASIN AÇIKLAMASI.

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün 15 Temmuz 2017… Türkiye Cumhuriyetini ve onu koruma altına alan anayasal düzenimizi bozmaya yönelik anti demokratik girişimin üzerinden tam 1 yıl geçti. Halkımız ihaneti unutmayacak ve affetmeyecektir.

Milletimizin birliğini sınayan, devletimizin bekasını hedef alan ve vatandaşlarımızı kendi askeri ile karşı karşıya getirmeye çalışan, köprülerimizde tank yürüten, şehirlerimizin üzerinde savaş uçakları ve helikopterler uçuran, gazi meclisimizi ve devletimizin kurumlarını bombalayan ve bunlar üzerinden idareyi ele alabileceğini zanneden bu hain girişim; milletimizin demokrasiye sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir.

Yalnızca halkımızın değil, yedi düvelin unutmaması gereken destansı mesajlar içerir 15 Temmuz. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün "Ey Türk Gençliği" şeklinde hitap ettiği gençlik, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" sözünün, yalnızca mermer sütunlara yazılı kalmayacağını, aziz vatanın cebren ve hile ile zapt edilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Artık hepimiz "Yeter" diyoruz. Anayasal çizgilerimizin belirlediği demokrasimizin üzerinde hiçbir kuvvet hakimiyet ilan edemez. Türk Milleti hiçbir güç karşısında esir olmamış, olmayacaktır.

Silahlı kuvvetlerimizin vatansever personeline, polisimize ve halkımıza silah doğrultup kurşun sıktıranları, bunların talimatını verenleri, bu sonucu doğuran her türlü yapılanmanın sorumlularını en yüksek sesle lanetliyoruz. Buna sebep olanlar, içeride veya dışarıda mutlaka hesap vermeli, adalet önünde ihanetin gerektirdiği cezaya çarptırılmalıdır.

15 Temmuz 2016 gecesi şehit olan tüm vatandaşlarımıza Allah`tan rahmet diliyor, gazilerimize ve mücadele eden halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

Trabzon Şubesi


Okunma Sayısı: 45

Trabzon Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır