TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI TRABZON ŞUBESİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

15 AĞUSTOS 2020, CUMARTESİ   

9

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI TRABZON ŞUBESİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 15.01.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 15.01.2018 11:59:23  Yayınlayan Birim: TRABZON ŞUBE  
 

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI TRABZON ŞUBESİ`NDEN BASIN AÇIKLAMASI

"TRABZON HAVALİMANI VE 13 OCAK 2018 TARİHİNDEKİ KAZA HAKKINDA"

   Bilindiği üzere 13 Ocak 2018 tarihinde Trabzon Havalimanında hepimizi tedirgin eden ama can kaybı olmadan atlattığımız için şükrettiğimiz bir kaza meydana gelmiştir. Öncelikle ilgili uçaktaki yolcu ve mürettebata geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

   4000 yıllık tarihinden, kültürel ve turizm değerlerinden her platformda bahsettiğimiz kentimiz, bölgemizin tarihsel merkezi olma kimliğini de öne çıkaracak şekilde 1957 yılında hizmete açılan havalimanı hem ticaret hem de turizm açısından yeniden ivme kazanmıştır. Kaza – havalimanı ilişkisini değerlendirirken tüm kent bileşenlerimize bu açıdan hassas davranmalarını, herkesin açıklamalarında kentin marka değerine zarar verecek hususlardan kaçınmalarını tavsiye ederiz. Bilinmelidir ki Trabzon Havalimanı, uluslar arası kabul edilmiş standartları sağlar durumdadır. Havalimanımızın "güvensizmiş" gibi bir algı oluşturulmasına izin verilmemelidir. Uzmanlık gerektiren bu gibi konularda fikir beyan ederken hassas davranılmalıdır. Özellikle kaza – kırım ve sivil havacılık raporlarını görmeden yapılan açıklamalar, beklenmeyen ve istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Herkesi ve her kesimi bu konuda dikkatli olmaya davet ediyoruz. Ayrıca ilgili tüm kurumlardan da bu raporları çok hızlı bir şekilde tamamlamalarını ve açıklamalarını bekliyoruz.

   İnşaat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi olarak, özellikle kaza – kırım raporunun açıklanmasının ardından, raporun meslek alanımızla ilgili kısmı ve bugüne kadar çeşitli platformlarda dile getirdiğimiz Trabzon Havalimanının mevcut ve gelecekteki durumu hakkında detaylı açıklama yapacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

Trabzon Şube Yönetim Kurulu adına

Mustafa YAYLALI

Şube Başkanı


Okunma Sayısı: 109

Trabzon Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.