NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ (TBDY-2018) UYGULAMA EĞİTİMİ SEMİNERLERİNİN DÖRDÜNCÜSÜ YAPILDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 TEMMUZ 2019, SALI   

43

TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ (TBDY-2018) UYGULAMA EĞİTİMİ SEMİNERLERİNİN DÖRDÜNCÜSÜ YAPILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 20.11.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 20.11.2018 15:42:49  Yayınlayan Birim: TRABZON ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 20.11.2018 15:38:55

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından, 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek olan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğinin Bölgesel ‘1. Genel Konular Uygulama Eğitim Seminerleri`, Trabzon Şubemizce, 17-18 Kasım 2018 tarihlerinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ (TBDY-2018) UYGULAMA EĞİTİMİ SEMİNERLERİNİN DÖRDÜNCÜSÜ TRABZON`DA YAPILDI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından, 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek olan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğinin Bölgesel ‘1. Genel Konular Uygulama Eğitim Seminerleri`, Trabzon Şubemizce, 17-18 Kasım 2018 tarihlerinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi`nde düzenlendi.

Seminerin, açılış konuşmasını İMO Başkanı Cemal Gökçe, İMO Trabzon Şube Sekreter Üyesi Muzaffer Aydın, İmo Trabzon Şube Eski Başkanı Mustafa Yaylalı ve KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Tayfun Dede yaptı.

Eğitim Seminerinin ilk gününde;

Prof. Dr. Mehmet Nuray Aydınoğlu Genel Hükümler (TBDY-2018 Bölüm 1), Türkiye Deprem Tehlikesi Haritası (TDTH-2018) ve Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğinde Deprem Yer Hareketi (TBDY-2018 Bölüm 2), Deprem Etkisi Altında Değerlendirme ve Tasarım İçin Genel Esaslar (TBDY-2018 Bölüm 3), Deprem Etkisi Altında Dayanıma Göre Tasarım İçin Hesap Esasları (TBDY-2018 Bölüm 4)

Prof. Dr. Zekai Celep; Deprem Etkisi Altında Betonarme Binaların Tasarımı İçin Özel Kurallar (TBDY-2018 Bölüm 7),

Dr. Ş. Şeref Polat; Örnek BA-1: Süneklik düzeyi yüksek 6 katlı betonarme perdeli/çerçeveli bina taşıyıcı sisteminin Eşdeğer Deprem Yükü Yöntemi ile hesabı ve tasarımı

Dr. Öğr. Üyesi Eren Vuran; Örnek BA-2: Burulma Düzensizliği olan süneklik düzeyi bakımından karma 8 katlı betonarme perdeli/çerçeveli bina taşıyıcı sisteminin Eşdeğer Deprem Yükü Yöntemi ile hesabı ve tasarımı

Y. İnş. Müh. Abdullah Karaçöp; Örnek BA- 3: Süneklik düzeyi yüksek 12 katlı betonarme perdeli/kirişsiz döşemeli bina taşıyıcı sisteminin Mod Birleştirme Yöntemi ile hesabı ve tasarımı sunumlarını yaptı.

Eğitim Seminerinin İkinci gününde;

Dr. Öğr. Üyesi Cüneyt Vatansever; Deprem Etkisi Altında Çelik Binaların Tasarımı İçin Özel Kurallar (TBDY 2018 Bölüm 9), Örnek Ç-1: Süneklik düzeyi yüksek moment aktaran çelik çerçeveli bina taşıyıcı sisteminin hesabı ve tasarımı, Örnek Ç-2: Süneklik düzeyi yüksek merkezi çaprazlı çelik çerçeveli bina taşıyıcı sisteminin hesabı ve tasarımı, Örnek Ç-3: Süneklik düzeyi yüksek dışmerkez çaprazlı çelik çerçeveli bina taşıyıcı sisteminin hesabı ve tasarımı

Doç. Dr. Özer Çinicioğlu; Deprem Etkisi Altında Temel Zemini Davranışı ve Temel Tasarımı (TBDY2018 Bölüm 16)

Doç. Dr. Saadet Berilgen; Örnek Z-I-1: Zemin araştırmaları, Veri Raporu ve Geoteknik Rapor hazırlanması, Örnek Z-I-2: Yüzeysel temeller için statik yükler ve deprem etkisi altında tasarım örneği, Örnek Z-I-3: Bodrum perdelerinin ve dayanma yapılarının deprem etkisi altında hesabı sunumlarını yaptı.


Okunma Sayısı: 182

Trabzon Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır