NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ GENÇ MÜHENDİS ADAYLARI BARET GİYDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 TEMMUZ 2019, SALI   

38

GENÇ MÜHENDİS ADAYLARI BARET GİYDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 22.11.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 22.11.2018 10:53:55  Yayınlayan Birim: TRABZON ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 22.11.2018 10:49:17

İnşaat Mühendisleri Odası Gümüşhane İl Temsilciliği tarafından Gümüşhane Üniversitesi İnşaat Mühendisliği birinci sınıf öğrencilerine yönelik olarak ‘Baret Giyme Etkinliği’ düzenlendi.

GENÇ MÜHENDİS ADAYLARI BARET GİYDİ

İnşaat Mühendisleri Odası Gümüşhane İl Temsilciliği tarafından Gümüşhane Üniversitesi İnşaat Mühendisliği birinci sınıf öğrencilerine yönelik olarak ‘Baret Giyme Etkinliği` düzenlendi.

Rektörlük binası önünde yapılan etkinlikte Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve Türkiye İnşaat Mühendisleri Odası Gümüşhane İl Temsilcisi Onur Doruk, İnşaat Mühendisliği birinci sınıf öğrencileri ile bir araya geldi.

Etkinlikte kısa bir konuşma gerçekleştiren Rektör Zeybek, "Bu tür etkinlikler, öğrencilerimizin moralini ve motivasyonunu artıran, mesleğe olan bakış açılarını değiştiren etkinliklerdir. Üniversitemizde öğrenim gördüğünüz süre boyunca aslında doğal bir laboratuvarda çalışıyorsunuz. Gümüşhane, Harşit çayının dağlık alanları derince yarması sonucu oluşmuş çok ciddi litolojik problemleri olan, sizi birebir doğrudan ilgilendiren inşaat bakımından birinci dereceden riskli olduğu bir alandır. Gerek burada gerekse de mezun olduktan sonra ülkemizin diğer şehirlerinde, yurtdışında inşaat sektörü içerisinde çalışırken yamaçları, litolojiyi mutlaka dikkate alarak derin sondajlarla bu işleri yapmanızı öneriyoruz.

Eğitim-öğretimin başlangıcında birinci ve ikinci sınıfta hocalarımız zaten sizlerin mümkün mertebe uygulama ağırlıklı eğitim öğretiminizi tamamlamanızı sağlamak ve Türkiye`nin başka üniversitelerindeki İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencilerinin aldıkları eğitimin çok uzağında kalmamanız için büyük gayret içerisindeler. Sizlerin nitelikli, donanımlı yetişmesinde emek sarf eden bütün bölüm öğretim üyelerimizi, öğretim elemanlarımızı, araştırma görevlilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bizim üniversitemizin eğitim öğretim faaliyetlerini ülkemizin geleceği açısından önemine inandığı için bu tür etkinlikler düzenleyen Türkiye İnşaat Mühendisleri Odası Gümüşhane il Temsilcisi Sayın Onur Doruk`a teşekkür ediyorum" dedi.

İnşaat Mühendisliği öğrencilerine mesleklerini sevmelerini ve mesleklerinin gerekli gördüğü yeterliliğe ulaşmalarını öğütleyen İnşaat Mühendisleri Odası Gümüşhane İl Temsilcisi Onur Doruk ise "Mesleğiniz şuan için altın bir meslektir. Üniversitemiz, çok köklü bir üniversite olan Karadeniz Teknik Üniversitesi altyapısıyla kurulmuştur. Sizlere iki şey tavsiye ediyorum. Biz artık dünyalı mühendisler olmak zorundayız. Lisans boyunca yabancı dilinizi muhakkak tamamlayın. İkincisi de artık çağımız çok ayrı bir yere gidiyor. Bu nedenle alanla ilgili bütün eksikliklerinizi tamamlayınız. Bu konuda öğrencilerimize her türlü desteğe biz hazırız. Kendinizi bir alanda muhakkak yetiştirin, o alandaki yazılımları takip edip öğrenin. Yazılım bilmeyen, yabancı dili olmayan mühendis, bundan sonra piyasada normal lisans eğitimini alamamış gibi karşılanıyor. Mesleğinizi sevin, sevdiğiniz alanda uzmanlaşmaya çalışın" şeklinde konuştu.

Öğrencilere mesleği sevdirme amaçlı yapılan etkinlik sonunda Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, kendi elleriyle İnşaat Mühendisliği birinci sınıf genç mühendis adayına baretini taktı. Etkinlik hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.


Okunma Sayısı: 78

Trabzon Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır