NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO TRABZON TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU İLKBAHAR KONSERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 TEMMUZ 2019, SALI   

50

İMO TRABZON TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU İLKBAHAR KONSERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

    Yayına Giriş Tarihi: 16.04.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 16.04.2019 13:49:36  Yayınlayan Birim: TRABZON ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 16.04.2019 09:38:11

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi tarafından ilk defa oluşturulan Türk Halk Müziği Topluluğu 12 Nisan 2019 tarihinde İlkbahar Konserini gerçekleştirdi.

İMO TRABZON TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU İLKBAHAR KONSERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

Konser yoğun katılımla gerçekleşti. Şef Çağla Araz`ın profesyonel yönetimi ile aralarında İnşaat mühendisi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ümit Uzman`ın da bulunduğu, mühendis ve mimarlardan oluşan İMO Trabzon Türk Halk Müziği Korosu çeşitli yörelerden türkülerle seyircinin beğenisini topladı. Trabzon`da ilk defa bir meslek odası korosu konser verdi ve böylece sanatın her meslek içinde de birlik oluşturabileceği mesajı verildi.

Konserin sonunda Şube Başkanımız Muzaffer Aydın koro üyelerine, orkestra üyelerine ve konserin sunucusuna belgelerini takdim etti. Şube Başkanımız Muzaffer Aydın Şef Çağla Araz`a çiçek sunarak, konser için "Salondaki olumlu enerjiyi hissettik, herkesin ortak bir duyguda olmasından çok memnunuz, geldiğiniz için teşekkür ederiz" dedi. Ardından şefin plaketini ve belgesini vermek üzere eski şube başkanımız Mustafa Yaylalı`yı sahneye davet etti. Eski şube başkanımız, kendisininde içinde olduğu dönemde kurulan koro için "Sanıyorum ki en son yapabileceğimiz bir faaliyet olarak düşünülüyordu ama yönetimimiz ve üyelerimizle bunu gerçekleştirdik. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza Şube Başkanımız Muzaffer Aydın  nezdinde teşekkür ederim." sözlerini ekledi.


Okunma Sayısı: 28

Trabzon Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır