İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

27 ŞUBAT 2021, CUMARTESİ   

39

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞININ 65 YAŞ ÜSTÜ VE KRONİK HASTALIĞI BULUNAN `ŞANTİYE ŞEFİ` VE `YAPI DENETÇİLERİ`NİN ÇALIŞMASI HAKKINDA ODAMIZA GÖNDERDİĞİ YANIT

    Yayına Giriş Tarihi: 06.04.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 06.04.2020 11:45:49  Yayınlayan Birim: TRABZON ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 06.04.2020 11:45:39

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası, Koronavirüsü salgını tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan `Şantiye Şefi` ve `Yapı Denetçisi` olarak görev yapan üyelerimizin halen devam eden şantiyelerde nasıl iş ve işlem yapacağı ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığından görüş talep etti.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞININ 65 YAŞ ÜSTÜ VE KRONİK HASTALIĞI BULUNAN "ŞANTİYE ŞEFİ" VE "YAPI DENETÇİLERİ"NİN ÇALIŞMASI HAKKINDA ODAMIZA GÖNDERDİĞİ YANIT

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası, Koronavirüsü salgını tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan "Şantiye Şefi" ve "Yapı Denetçisi" olarak görev yapan üyelerimizin halen devam eden şantiyelerde nasıl iş ve işlem yapacağı ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığından görüş talep etti.

Bakanlıktan gönderilen yanıtta;
-İçişleri Bakanlığı`nın 21.03.2020 tarihli Genelgesi ve Valiliklere gönderilen açıklamalar doğrultusunda; "Bünyesinde bu kapsamda personel bulunduran yapı denetimi ve laboratuvar kuruluşlarının yasak boyunca bu durumdaki personelini fiilen çalıştırmaması, ayrıca denetim faaliyetlerinin aksatılmaması açısından Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinin 16. Maddesinin 6. Fıkrası doğrultusunda hareket edilerek gerekli tedbirlerin alınması gerektiği" bildirildi.

Bakanlığın Odamıza gönderdiği yanıt yazısı ve eklerine erişmek için tıklayınız.


Okunma Sayısı: 36

Trabzon Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.