DEPREM ETKİSİ ALTINDA ÖNÜRETİMLİ BETONARME BİNALARIN TASARIMI VE GÜÇLENDİRİLMESİ-BAŞLANGIÇ DÜZEYİ” ÇEVRİMİÇİ KURSU
Türkiye Prefabrik Birliği’nin çevrimiçi eğitim platformu "Prekast Akademi"; İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İTÜ-SEM) ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile işbirliği ile hayata geçirdiği kurs etkinliklerinde, 2021 yılından bu yana gerçekleşen 6 meslek içi eğitim programının uygulanması ve 350’yi aşkın genç mühendis ve mimarın sertifikalandırılmasıyla bugünlere başarıyla ulaşmıştır.

Prekast Akademi’nin 2023/24 “eğitim döneminde” de sürdüreceği kursların ilk modülü 08 Kasım Çarşamba günü başlayacak olan “Deprem Etkisi Altında Önüretimli Betonarme Binaların Tasarımı ve Güçlendirilmesi - Başlangıç Düzeyi” sertifikalı eğitim programıdır. 06 Şubat K.Maraş Depremleri ertesi deprem bölgesine yapılan çok sayıda inceleme ve araştırma sonucunda hazırlanan teknik raporlar değerlendirilerek revize edilen içeriği ile 10 hafta sürecek program yine İTÜ-SEM bünyesinde ve Prof.Dr.Ercan Yüksel koordinasyonunda gerçekleştirilecektir.

Program, Zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak 10 hafta olarak planlanmıştır, (Bakınız Ek: Eğitim Ders Programı). Dersler Çarşamba günleri 19.30-21.30; Cumartesi günleri 09.30-12.30 saatleri arasında yapılacaktır. Haftalık eğitim programı tamamlandığında, kullanılan görsel malzeme ile ödev sorusu katılımcıların elektronik postalarına gönderilecektir. Ödevlerin izleyen hafta içinde tamamlanarak teslimi gerekmektedir. Ödevlerin değerlendirilmesinden edinilecek puan ile kurs sonunda çevrimiçi yapılacak sınavdan alınacak puan birleştirilerek katılımcıların “Genel Başarı Puanı” belirlenecektir. Başarılı olan katılımcılara “Başarı Sertifikası”, başarılı olamayan katılımcılara da “Katılım Sertifikası” verilecektir.

Eğitim programı ücreti 3.000 TL+%10 KDV dir. (Türkiye Prefabrik Birliği üyesi firma çalışanlarına %20 indirim uygulanacaktır.) Programa katılacak adayların inşaat mühendisliği lisans derecesine sahip olmaları beklenmektedir.

Kayıt ücretini aşağıda belirtilen Birlik hesabına yatıran adayların, taranmış dekont, isim, çalıştığı kurum ve talep ediyorlarsa fatura bilgilerini içerir bir iletiyi info@prefab.org.tr adresine 03 Kasım 2023 Cuma akşamına kadar göndermeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Saygılarımızla;

TÜRKİYE PREFABRİK BİRLİĞİ

Kurs ücretinin yatırılacağı hesap bilgileri: Hesap Adı:
TÜRKİYE PREFABRİK BİRLİĞİ DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
YKB IBAN: TR80 0006 7010 0000 0090 5660 06


TÜRKİYE PREFABRİK BİRLİĞİ

Tel   : 312-467 61 95

Faks: 312-467 62 95

e-posta : info@prefab.org.tr

web: www.prefab.org.tr
 
 1- TPB-ITU SEM Deprem Etkisi Altında Önüretimli Betonarme Binalar.pdf
Güncel Haberler Diğer Yıllar

TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası