Trabzon Şube /    Şubemiz /    Yönetim Kurulu /    

Yönetim Kurulu

Üyeler

MUSTAFA TİRYAKİ
BAŞKAN

  TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı                

1977 yılında Trabzon da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Trabzon’da tamamladı. 1999 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İMO Trabzon Şubesi 10. 11. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği, 12., 13. Dönem Sayman Üyeliği ,14.Dönem Sekreter Üyeliği ve 16.Dönem Yönetim Kurulu Başkanlık görevlerini üstlenmiştir. 2005 yılında kurduğu şirketinde özel ve kamu taahhüt işleri yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

ZEHRA GÜL TURHAN
SEKRETER ÜYE

1976 yılında Trabzon’da doğmuştur. Trabzon Anadolu Lisesinden sonra 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Yine aynı üniversitenin İnşaat Mühendisliği Hidromekanik alanında yüksek lisansını, 2002 yılında tamamlamıştır. İş hayatına yüksek lisansını yaparken uluslararası mühendislik ve müşavirlik hizmetleri veren Temelsu firmasında çalışarak başlamıştır. Burada baraj-tünel-boru hattı gibi birçok özellikli projelerde proje mühendisi olarak görev almıştır. İnşaat mühendisleri odası Trabzon şubesinde yönetici olarak, genel merkez komisyonlarında üye olarak birçok görev almıştır. Trabzon İKK Kadın Komisyonunun kurulmasına öncülük yapmış, komisyonun sekretaryasını İmo Trabzon Şube adına yürütmüştür. 2005 yılından itibaren ortağı olduğu firmalarda yurt içinde ve yurt dışında iş ve yatırım, mühendislik, iç ve dış ticaret alanlarında hizmet vermektedir. 

 

YAVUZ USTA
SAYMAN ÜYE

1983 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Trabzon’da tamamladı. 2007 yılında Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İMO Trabzon Şubesi 10., 11., 12., 13. ve  14.Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği görevleri üstlenmiştir. Kendi firmasında meslek hayatına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

SİNAN AYDIN
ÜYE

1987 yılında Trabzon`da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da, lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde 2009 yılında tamamladı. 2010 yılında başladığı çalışma hayatına özel bir firmada yönetici olarak devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

ORKUN KERKESAR
ÜYE

 1992 yılında İstanbul’da doğdu. 2014 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2017 yılına kadar özel şirketlerde Yapı Kontrol Mühendisi ve Şantiye Şefi olarak çalıştı. 2017 yılından itibaren Trabzon Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü , Tesisler ve Bakım Başmühendisliği’nde Bakım Mühendisi olarak görevine devam etmektedir.

 

MURAT UĞUR SAĞLAM
ÜYE

1989 yılında  Trabzon da doğdu . İlk, orta ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladı.2013 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. 2013 yılından itibaren aile şirketinde  özel sektör  ve kamuya Taahhüt ve Proje işleri yaparak mesleki faaliyetlerine devam etmektedir. Evli.

 

BORA UĞRAŞKAN
ÜYE

1993 yılında Trabzon` da doğdu. ilköğretimini Trabzon Mimar Sinan okulunda, lise eğitimini Trabzon Kanuni Anadolu Lisesinde  tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2014 yılında mezun oldu. 2015 yılında İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde göreve başladı. 2018 yılında Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne geçiş yaptı. Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdürlüğünde görev yapmaktadır. İstanbul Üniversitesinde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

 
Yedek Üyeler

FURKAN YILMAZ
YEDEK ÜYE

1991 Yılında Trabzon da doğdu. İlk, Orta Ve Lise Eğitimini Trabzon da tamamladıktan sonra 2014 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi  İnşaat Mühendisliği Bölümünden Mezun oldu. 2014-2016 Yılları arası Arıkan İnşaat A.Ş  Balıkesir 3500 Seyircili Kapalı Spor Salonu Projesinde Şantiye Şefi olarak görev aldı. 2016 -2019 yılları arası Kontrol Mühendisliği Görevinde bulundu. 2019 yılından itibaren Vizyon 61 Yapı Denetim Ltd. Şti. Firmasında Şirket Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

HAKKI ŞAHİNTAŞ
YEDEK ÜYE

27.03.1983 yılında doğdu. Trabzon’un Araklı ilçesi nüfusuna kayıtlıdır .ilköğretimini Rize'de ,ortaokul ve lise öğretimini Trabzon da tamamladı .2007 yılında Denizli Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesinden Mezun Oldu.Üniversite eğitimi sırasında betonarme prefabrik yapı elemanlarının deprem davranışları konusunda çalışmalarda bulundu.2007-2008 yılları arasında Makyol Holding bünyesinde Muğla/ Bodrum Mövenpick Oteli inşaatında Saha Kontrol Mühendisi olarak çalıştı.2008 -2018 yıları arasında İstanbul Bağcılar Belediyesi Yapı Kontrol ,İmar Ve Şehircilik Müdürlüklerinde  çalıştı.2018 yılından itibaren Trabzon Ortahisar  Belediyesi İmar Ve Şehircilik Müdürlüğünde görev yapmaktadır. iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

NİHAL BEKAR
YEDEK ÜYE

1990 yılında Trabzon’da doğdu. 1996-2007 yılları arasında ilkokul, ortaokul ve liseyi Trabzon’da tamamladıktan sonra 2009 yılında Gümüşhane Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine başladı.2013 yılında ise lisans eğitimini tamamladı. Ardından 2014 yılında Nar Yapı Denetim şirketinde Kontrol Elemanı olarak iş hayatına başladı ve halen devam etmektedir. Ayrıca aile şirketi olan Günka Mimarlık ve Mühendislik’te tasarım, taahhüt, proje uygulama gibi görevlerde yer almaktadır.

 

MERVE ŞENGÜL
YEDEK ÜYE

1992 Yılında Trabzon da doğdu. İlk, Orta ve Lise Eğitimini Trabzon da tamamladıktan sonra 2014 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümümden mezun oldu. 2015 ve 2018 yılları arasında AKB YAPI DENETİM, SÜMELA YAPI DENETİM  ve CAM YAPI DENETİMDE Kontrol Mühendisliği görevinde bulundu.2019 yılından itibaren Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Daire Başkanlığında Kontrol Mühendisi  olarak görev almaktadır.

 

MUHAMMET EREN KARNAP
YEDEK ÜYE

1988 yılında Van’da doğdu. 2012 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Özel firmalarda mühendislik faaliyetlerine devam etti. 2017 yılından itibaren Devlet Su İşleri 22.Bölge Müdürlüğü’nde çalışmaya devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

TAHA KADIOĞLU
YEDEK ÜYE

1988 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Trabzon’da tamamladı. 2010 yılında yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesi ile mezun olmuştur. 2020 yılında ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Ulaştırma Ana Bilim Dalı tezli yüksek lisans programını tamamlamıştır. 2021 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Ulaştırma Ana Bilim Dalı doktora eğitimine başlamış olup tez aşamasındandır. Bunun yanısıra ulusal ve uluslararası makaleler (bildiriler) yayınlamış ve sunmuştur. Ayrıca halihazırda yürürlükte olan ve doktora tez konusuna ait TÜBİTAK 1001 ile TÜBİTAK 1002 projeleri bulunmaktadır. 2011 yılından beri Mülga Ardahan İl Özel İdaresi, Mülga Trabzon İl Özel İdaresi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesinde memur statüsünde yol, ulaşım, ulaştırma alanlarında görev yapmaktadır. Bu süre zarfında gerek kurum içinde gerekse de birçok bakanlık ve idare ile ortak projelerde kontrollük ve süreç yönetimini gerçekleştirmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

ENES KİBAR
YEDEK ÜYE

1996 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Trabzon’da tamamladı. 2018 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Teknikerliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2023 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2023 yılında ortaklarıyla kurduğu şirketinde mühendislik hizmetleri vermektedir. 

 
Ayrılmış Üyeler
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası