İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

28 EKİM 2021, PERŞEMBE   

48

9. TÜRKİYE DEPREM MÜHENDİSLİĞİ KONFERANSI TAMAMLANDI

    Yayına Giriş Tarihi: 07.06.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 07.06.2021 10:56:05  Yayınlayan Birim: TRABZON ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 07.06.2021 10:55:57

Odamız adına İstanbul Şubemiz ve Türkiye Deprem Vakfı-Deprem Mühendisliği Komitesi ile birlikte düzenlediğimiz 9. Türkiye Deprem Mühendisliği Konferansı 2-3 Haziran 2021 tarihinde tamamlandı.

9. Türkiye Deprem Mühendisliği Konferansı Tamamlandı

Odamız adına İstanbul Şubemiz ve Türkiye Deprem Vakfı-Deprem Mühendisliği Komitesi ile birlikte düzenlediğimiz 9. Türkiye Deprem Mühendisliği Konferansı 2-3 Haziran 2021 tarihinde tamamlandı.

İki gün süren konferansta, İMO İstanbul Şube Başkanı - Konferans Eş Başkanı Nusret Suna, Türkiye Deprem Vakfı Deprem Mühendisliği Komitesi - Konferans Eş Başkanı Alper İlki, Türkiye Deprem Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erdik ve İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç`in açılış konuşmalarıyla başladı.

Oturum Başkanlığını Atilla Ansal`ın yaptığı Prof. Dr. Rıfat Yarar konuşması bölümünde İ.Kutay Özaydın, "Türkiye`de Geoteknik Deprem Mühendisliğinde Gelişmeler" konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

Konferansın Birinci Oturumu Haluk Sucuoğlu tarafından yönetildi. Bu oturumda Çağrılı Konuşmacı Mustafa Erdik, "Türkiye`de Sismik İzolasyon" konusunda sunum yaptı.

Oturum Başkanlığını Sinan Akkar`ın yapmış olduğu ikinci oturumda Çağrılı Konuşmacı Vitor Silva "Olasılıksal Sismik Risk Değerlendirmesinde Mevcut Uygulamalar ve Gelecekteki Trendler" konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Oturum Başkanlığını Alper İlki`nin yapmış olduğu üçüncü oturumda Tema Konuşması Kutay Orakçal (Betonarme Perdeler: Davranış ve Modelleme) tarafından gerçekleşti.

Oturum Başkanlığını Mustafa Erdik`in yaptığı dördüncü oturumda Tema Konuşması Sinan Akkar (Olasılıksal Yerdeğiştirme Talebi ve Mevcut Yönetmelik Yöntemleri İle Kıyaslanması) tarafından gerçekleşti.

Konferansın ikinci gününde Oturum Başkanlığını Kemal Önder Çetin`in yönettiği beşinci oturumda çağrılı konuşmacı Farzad Naeim " Dirençlilik (Resillience) Esaslı Yapısal Tasarıma Doğru" ve Çağrılı Konuşmacı Atilla Ansal`ın " Performansa Bağlı Geoteknik Deprem Mühendisliği konusunda sunum gerçekleştirildi.

Oturum Başkanlığını Ahmet Yakut`un yönettiği yedinci oturumda çağrılı konuşmacı Haluk Sucuoğlu tarafından " Sismik Performans Değerlendirmesi için Deprem Yer Hareketlerinin Ölçeklendirilmesi" konusunda sunum gerçekleştirildi.

Tema konuşması Katrin Beyer (Tarihi Yığma Taş Duvarların Sismik Davranışı ve Modellemesi), Tema konuşması Ario Ceccotti (Ahşap Yapıların Sismik Davranışı) tarafından gerçekleşti.

Oturum Başkanlığını Hilmi Luş`un yaptığı sekizinci oturumda Tema Konuşması Erdal Şafak (Deprem Mühendisliğinde Yapı Sağlığı İzleme) tarafından gerçekleşti.

Oturum Başkanlığını Altuğ Erberik tarafından yapılan dokuzuncu oturumda Tema Konuşması Dimitrios Vamvatsikos (Sismik Risk Değerlendirmesinde "Dürüm Döner " Bakış açısı) yaptı.

Kapanış oturumunda ise "Deprem Zararlarının Azaltılmasına Yönelik Yapılanlar, Yapılamayanlar ve Yapılması Gerekenler başlığında düzenlenen panelin moderatörlüğünü Nusret Suna ve Alper İlki yaptı. Dokuz panelistin yer aldığı bu bölümde İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı S. Gülsun Parlar Deprem Zararlarının Azaltılmasına Yönelik İnşaat Mühendisleri Odasının Çalışmaları hakkında sunum yaptı. 

Konferans, İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna ve Prof. Dr. Alper İlki`nin kapanış konuşmalarıyla son buldu.

Paralel oturumlarda, Yapısal Deprem Mühendisliği, Deprem Yer Hareketi, Depreme Dayanıklı Yapısal Tasarım, Yapıların Depreme Karşı Güçlendirilmesi, Yapısal Deprem Mühendisliği, Yapısal ve Geoteknik Deprem Mühendisliği, Aktif ve Pasif Yalıtım, Tarihi Yapılar ve Kültürel Miras, Altyapı ve Temel Sistemleri, Yapısal Deprem Mühendisliği, Deprem Yönetmelikleri, Deneysel Çalışmalar konu başlıklarına yönelik bildiriler sunuldu.


Okunma Sayısı: 18

Trabzon Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.